Reklama

Ładowanie...

Dojrzałość

04.07.2011
Czyta się kilka minut
1. Pierwszego dnia polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, 1 lipca 2011 r., na łamach gazet ukazały się informacje o niezbyt imponujących wynikach tegorocznej matury...
U

Używając tytułu z "Rzeczpospolitej": "co czwarty maturzysta nie zdał". Aby być dokładnym: w poszczególnych typach szkół średnich liczba tych, którzy nie zdali, była różna; w liceach ogólnokształcących było ich 14 proc. (znacznie mniej od średniej), w technikach - 37 proc., w liceach profilowanych - 50 proc., w liceach uzupełniających dla dorosłych - 77 proc., w technikach dla dorosłych - 81 proc. Najtrudniejszym przedmiotem okazała się matematyka, którą od zeszłego roku (po wieloletniej przerwie) zdawać muszą wszyscy maturzyści.

Drugiego dnia polskiej prezydencji maturzystów, którym się nie udało, wziął w obronę Piotr Pacewicz z "Gazety Wyborczej". Tytuł jego artykułu: "Wybić maturze kły" - zabrzmiał jak hasło do walki ze źle pomyślanym systemem kształcenia. Sposób myślenia autora i proponowany przez niego kierunek działania dopowiedziały śródtytuły, wedle...

2452

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]