Reklama

Dobry rok mediów

Dobry rok mediów

21.12.2003
Czyta się kilka minut
Przyszły rok dla dziennikarstwa będzie trudny. To my - czwarta władza - będziemy pod ostrzałem trzech pierwszych.

“TYGODNIK POWSZECHNY": - Mija rok od ujawnienia przez “Gazetę Wyborczą" afery Rywina. Był to zarazem rok, w którym media opisały najważniejsze szczegóły tej sprawy. Wykryły także kilka innych: lekową, starachowicką itd. Czy w Polsce media nie przejmują prerogatyw trzech pierwszych władz? Są w stanie wykryć aferę, osądzić sprawców, a niektórych niemal skazać, czego przykładem posyłanie na dno tzw. niezatapialnych.

ANDRZEJ KRAJEWSKI: - To był rzeczywiście dobry rok polskich mediów. Wcześniej gazety pisały o różnych “przekrętach" polityków i nic. Oczywiście, także w dojrzałych demokracjach nie wszyscy politycy podają się do dymisji następnego dnia po opisaniu ich niecnych działań, jednak na świecie takie przypadki są częste, a w Polsce prawie ich nie było. Mieliśmy wrażenie, że uderzamy głową w mur.

Atmosferę zmieniły...

9186

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]