Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Dni Tischnerowskie 2004

Dni Tischnerowskie 2004

16.05.2004
Czyta się kilka minut
"

"Nie da się naśladować Tischnerowego stylu filozofowania ani literalnie kontynuować jego filozoficznych intuicji" - pisze Artur Sporniak. "Można jednak popularyzować filozofię w jego duchu, czyli wsłuchując się »tu i teraz« w najważniejsze pytania człowieka próbować wskazywać mu drogi ocalenia". To jedna z ważniejszych konkluzji po kolejnych, czwartych już Dniach Tichnerowskich.

Msza św. pod przewodnictwem kard. Franciszka Macharskiego, wernisaż malarstwa na szkle Eweliny Pęksowej i tradycyjny przegląd filmów o ks. Tischnerze - to jedyne punkty programu, o jakich nie piszemy. Opisujemy wydarzenia z Krakowa i Poznania, publikujemy wykład prof. Böckenförde i debatę o miłości. Spotkanie z o. Wacławem Hryniewiczem będzie dla nas pretekstem do głębszego przybliżenia myśli lubelskiego teologa w jednym z najbliższych numerów. Ponadto sylwetki oraz - laureatów nagród im. ks. Tischnera, wręczonych w ogrodach Znaku.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Dziennikarz, redaktor wydań specjalnych i publicysta działu krajowego „Tygodnika Powszechnego”, specjalizuje się w pisaniu o piłce nożnej i o stosunkach polsko-żydowskich. W redakcji od...

Dodaj komentarz

Od 25 maja 2019 r., godz. 0:00, do zakończenia głosowania do Parlamentu Europejskiego trwa CISZA WYBORCZA. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Dowiedz się więcej >> 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]