Reklama

Ładowanie...

Dni Tischnerowskie 2004

Dni Tischnerowskie 2004

16.05.2004
Czyta się kilka minut
"

"Nie da się naśladować Tischnerowego stylu filozofowania ani literalnie kontynuować jego filozoficznych intuicji" - pisze Artur Sporniak. "Można jednak popularyzować filozofię w jego duchu, czyli wsłuchując się »tu i teraz« w najważniejsze pytania człowieka próbować wskazywać mu drogi ocalenia". To jedna z ważniejszych konkluzji po kolejnych, czwartych już Dniach Tichnerowskich.

Msza św. pod przewodnictwem kard. Franciszka Macharskiego, wernisaż malarstwa na szkle Eweliny Pęksowej i tradycyjny przegląd filmów o ks. Tischnerze - to jedyne punkty programu, o jakich nie piszemy. Opisujemy wydarzenia z Krakowa i Poznania, publikujemy wykład prof. Böckenförde i debatę o miłości. Spotkanie z o. Wacławem Hryniewiczem będzie dla nas pretekstem do głębszego przybliżenia myśli lubelskiego teologa w jednym z najbliższych numerów. Ponadto sylwetki oraz - laureatów nagród im. ks. Tischnera, wręczonych w ogrodach Znaku.

Autor artykułu

Dziennikarz, redaktor wydań specjalnych i publicysta działu krajowego „Tygodnika Powszechnego”, specjalizuje się w pisaniu o piłce nożnej i o stosunkach polsko-żydowskich, a także w...

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]