Reklama

Dłuższa litania

Dłuższa litania

07.06.2021
Czyta się kilka minut
O

Opiekunie Odkupiciela, Sługo Chrystusa, Sługo zbawienia, Podporo w trudnościach, Patronie wygnańców, Patronie cierpiących i Patronie ubogich” – to tłumaczenie siedmiu wezwań, które dołączył papież do Litanii do św. Józefa. Wezwania zaczerpnięto z wypowiedzi Magisterium Kościoła o św. Józefie – pochodzą z adhortacji „Redemptoris custos” Jana Pawła II, z homilii Pawła VI z 19 marca 1966 r., z homilii św. Jana Chryzostoma do Ewangelii wg św. Mateusza oraz z listu apostolskiego Franciszka „Patris corde” z 2020 r.

Poszerzonej litanii będzie można używać w liturgii, gdy tłumaczenie zaproponowane przez Komisję Episkopatu ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zostanie zatwierdzone przez biskupów na czerwcowym zebraniu w Kalwarii Zebrzydowskiej. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]