Reklama

Dlaczego warto się zgubić – czyli w drogę z Olgą Drendą

Dlaczego warto się zgubić – czyli w drogę z Olgą Drendą

08.08.2021
Czyta się kilka minut
Olga Drenda, pisarka i etnolożka: „Bardzo bliskie mi jest fotografowanie pozornie mało interesujących miejsc, takich jak stacja benzynowa, centrum logistyczne, przystanek autobusowy i tak dalej (dziś śniły mi się wiaty…). To uruchamia we mnie wysiłek obserwatorki. Sprawia, że nie tylko idę czy jadę autobusem, bo muszę, ale chcę też zauważyć na czym polega i jak wygląda przestrzeń wokół mnie, dlaczego ten sklep ma taki szyld, a nie inny, dlaczego takie wzięcie ma chemia z Niemiec…”
Olga Drenda / fot. archiwum prywatne / instagram.com/ducholozka

Posłuchaj

D

Dlaczego warto nie wracać dwa razy tą samą stroną ulicy, a nawet się czasem zgubić? I czym jest dryf? „Sytuacjoności, którzy stworzyli to pojęcie, uważali, że są na wojnie z banałem. Że ich rolą jest partyzantka w codzienności, przeciwstawianie się banalności życia” – tłumaczy Olga Drenda w tym odcinku Podkastu Powszechnego. Rozmawiamy z okazji premiery najnowszego „Tygodnika Powszechnego – Wydanie Specjalne” pt. „W drogę! Atlas miejsc niezwykłych”, poświęconego podróżowaniu i wakacjom, wyprawom na koniec świata i w głąb siebie.

Więcej informacji na powszech.net/wdroge

Olga Drenda jest pisarką, dziennikarką i etnolożką. Laureatka Nagrody Literackiej Gdynia za „Wyroby. Pomysłowość wokół nas”, ostatnio opublikowała – wspólnie z Małgorzatą Halber – „Książkę o miłości”. Prowadzi profil instagramowy instagram.com/ducholozka

W drogę! Wydanie specjalne „Tygodnika Powszechnego”. Fot. Agnieszka Cynarska-Taran
W drogę! Wydanie specjalne „Tygodnika Powszechnego”. Fot. Agnieszka Cynarska-Taran

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie. Zapraszają Marta Filipiuk-Michniewicz, Michał Kuźmiński i Marcin Żyła.

Co miesiąc także audycje w autorskich cyklach: Punkt zwrotny oraz Własny pokój: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | #DOM, czyli rozmowy Krzysztofa Storego o małej ojczyźnie | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

ZOSTAŃ PATRONEM PODKASTU POWSZECHNEGO NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.