Reklama

Wiślna 12

Wiślna 12

29.04.2021
Czyta się kilka minut
Kraków, Wiślna 12 – to tu, od stycznia 1946 roku, na tyłach pałacu arcybiskupów krakowskich, mieściła się redakcja założonego kilka miesięcy wcześniej „Tygodnika Powszechnego”. Pomieszczenia te podarował redakcji jeszcze kardynał Adam Stefan Sapieha. Dokładnie 75 lat później, tuż po po Bożym Narodzeniu i Nowym Roku 2021, w środku pandemii, prawnik krakowskiej kurii przysłał „Tygodnikowi” wypowiedzenie umowy najmu. Z końcem kwietnia musimy opuścić nasze historyczne wnętrza. Posłuchajcie Państwo kilku wspomnień o Wiślnej 12...
Anna Dziurdzikowska i Aleksander Kardyś zdejmują logo „Tygodnika Powszechnego” ze ściany pokoju konferencyjnego przy Wiślnej 12. Kraków, 29 kwietnia 2021 r. / fot. Grażyna Makara

Posłuchaj

W

Wiślną 12 wspominają (w kolejności wystąpienia): ks. Adam Boniecki, Anna Goc, Michał Okoński, Paweł Maliszewski, Anna Dziurdzikowska, Bartek Dobroch, Edward Augustyn, Marta Filipiuk, Grzegorz Jankowicz, Grażyna Makara, Piotr Mucharski i Maja Kuczmińska. Zaprasza Michał Kuźmiński.

Wydanie specjalne „TP Historia WIŚLNA 12” dostępne jest w punktach z dobrą prasą i na powszech.net/wislna12

Dźwięki z Wiślnej 12, które towarzyszyły temu odcinkowi, pochodzą z dokumentacji nagranej na potrzeby pocztówki dźwiękowej w realizacji Petera Łyczkowskiego i Agnieszki Rasmus. Całego utworu można posłuchać od 1 maja na powszech.net/miniaturaPrezes Fundacji Tygodnika Powszechnego Aleksander Kardyś odkręca historyczną tabliczkę z drzwi wejściowych do redakcji „Tygodnika Powszechnego” przy Wiślnej 12. Kraków, 29 kwietnia 2021 r. / fot. Grażyna Makara


pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie. Zapraszają Marta Filipiuk-Michniewicz, Michał Kuźmiński i Marcin Żyła.

Co miesiąc także audycje w autorskich cyklach: Punkt zwrotny oraz Własny pokój: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | #DOM, czyli rozmowy Krzysztofa Storego o małej ojczyźnie | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

ZOSTAŃ PATRONEM PODKASTU POWSZECHNEGO NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Czy K. I. Gałczyński w "Sprzysiężeniu" był aż tak przewidujący? "Ale pewnego rana rzekł Pan Bóg do Szatana: - Więdniesz w piekle jak ten fikus, zrób lepiej na Wiślnej psikus pod Nomerem Dwanaście."

Tłukł się jak marek po piekle, w końcu trafił na Wiślną, szkód narobił a ludzi popędził. Ciekawe czy mu ulżyło...
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz