Reklama

Ładowanie...

Dialogi u św. Anny

Dialogi u św. Anny

20.03.2017
Czyta się kilka minut
Pierwszy raz abp Marek Jędraszewski spotkał się z wiernymi diecezji łódzkiej podczas cyklu spotkań „Dialogi w katedrze” w styczniu 2013 r.
Abp Marek Jędraszewski przed ingresem do katedry wawelskiej, 28 stycznia 2017 r. Fot. Beata Zawrzel / GETTY IMAGES
W

Wówczas inicjatywa, w której biskup odpowiada na pytania wiernych, związana była z Rokiem Wiary. Okazało się, że spotkania cieszą się popularnością, więc od tego czasu odbywały się cyklicznie, aż do momentu powołania abp. Jędraszewskiego na urząd w Krakowie. Po przeprowadzce nowy metropolita krakowski zapowiadał, że będzie chciał kontynuować spotkania z wiernymi. W czwartek 23 marca w kolegiacie św. Anny odbędą się więc pierwsze krakowskie „Dialogi” abp. Jędraszewskiego.

„Dialogi u św. Anny” zaplanowano na każdy czwarty czwartek miesiąca o 20.15. Po krótkim wprowadzeniu w temat spotkania abp Jędraszewski będzie odpowiadał na najciekawsze pytania nadesłane pocztą elektroniczną, a następnie na kilka pytań zadanych przez uczestników. Wybór miejsca – kościół akademicki – nie jest przypadkowy. – Ten dzień, czwartek wieczorem, został wybrany przez duszpasterzy akademickich jako najlepszy dla studentów. Chcemy wyjść naprzeciw ich możliwościom. Bardzo bym się cieszył, gdyby młodzi byli otwarci i gotowi do spotkania się z biskupem, by rozmawiać o ważnych sprawach wiary i Kościoła – mówił metropolita krakowski.

Pytania można nadsyłać przez formularz dostępny na stronie: kolegiata-anna.pl lub wrzucić do specjalnej skrzynki w kolegiacie. ©℗

Na podst. KAI

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]