Reklama

Ładowanie...

Pielgrzymka hipisów na Jasną Górę

Pielgrzymka hipisów na Jasną Górę

31.07.2018
Czyta się kilka minut
„Tej pielgrzymce chaos i dezinformacja nie są w stanie zagrozić” – mówi o. Cordian Szwarc (na zdjęciu), franciszkanin z Jarocina, który ruszył właśnie z pielgrzymką młodzieży różnych dróg i kultur na Jasną Górę.
SEWERYN DZIERŻAK
M

Miało być 40, może 60 osób. Jest jakieś 150 – dodaje po chwili. Pierwszą taką pielgrzymkę zorganizował w 1979 r. zmarły w ubiegłym roku ks. Andrzej Szpak. Hipisi (w tym roku z błogosławieństwem papieża Franciszka, które przekazał kard. Konrad Krajewski) planują dotrzeć do Częstochowy 12 sierpnia. ©(P)

Czytaj także: Anna Goc o księdzu Andrzeju Szpaku

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]