Reklama

Kłopot Gwardii

Kłopot Gwardii

23.04.2018
Czyta się kilka minut
Przewiduje się, że w najbliższych latach przyrost naturalny w Szwajcarii wyniesie około 0,29 proc. rocznie.
ETTORE FERRARI / REUTERS / FORUM
I

I mimo że wszystkie prognozy specjalistów sugerują, że jeszcze nie jest tak źle, to Bernhard Messmer, odpowiedzialny za rekrutację do watykańskiej Gwardii Szwajcarskiej, narzekał ostatnio, że dla służby ochraniającej papieża nadchodzą „trudne lata”. Jego zdaniem Szwajcarów urodzonych między 1995 a 2010 r. jest za mało, a poza tym „przeżywają kryzys wartości” i będzie kłopot z przyjmowaniem nowych gwardzistów. Żeby służyć w Watykanie, trzeba być nie tylko młodym szwajcarskim mężczyzną, ale także swoją militarną pasję godzić z żarliwą wiarą. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]