Reklama

Ładowanie...

Kłopot Gwardii

Kłopot Gwardii

23.04.2018
Czyta się kilka minut
Przewiduje się, że w najbliższych latach przyrost naturalny w Szwajcarii wyniesie około 0,29 proc. rocznie.
ETTORE FERRARI / REUTERS / FORUM
I

I mimo że wszystkie prognozy specjalistów sugerują, że jeszcze nie jest tak źle, to Bernhard Messmer, odpowiedzialny za rekrutację do watykańskiej Gwardii Szwajcarskiej, narzekał ostatnio, że dla służby ochraniającej papieża nadchodzą „trudne lata”. Jego zdaniem Szwajcarów urodzonych między 1995 a 2010 r. jest za mało, a poza tym „przeżywają kryzys wartości” i będzie kłopot z przyjmowaniem nowych gwardzistów. Żeby służyć w Watykanie, trzeba być nie tylko młodym szwajcarskim mężczyzną, ale także swoją militarną pasję godzić z żarliwą wiarą. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]