Reklama

Dialog zbawienia

Dialog zbawienia

11.05.2015
Czyta się kilka minut
Za niespełna trzy tygodnie rozpocznie się III Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji.
O

Odbędzie się w Sanktuarium Maryjnym w Skrzatuszu niedaleko Piły w dniach 28–31 maja.

Kongres jest zawsze w pierwszym rzędzie doświadczeniem Kościoła uczniów-misjonarzy, Kościoła pragnącego wzrostu, a nie konserwacji tego, co jest. Zgodnie z wypracowaną już metodą Kongres będzie przebiegał w trzech modułach. Odbędą się rekolekcje (w tym roku postanowiliśmy, m.in. w duchu posłuszeństwa Franciszkowi, przeżyć je metodą Lectio divina; rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Wons, salwatorianin, znany propagator tej metody spotkania z Żywym Słowem Boga). Kongres będzie również czasem poważnej refleksji pastoralnej (wykłady, ćwiczenia, warsztaty). Zakończy się natomiast praktycznym wyjściem do ewangelizacji w dwunastu wioskach wokół Skrzatusza. Tym razem tematem refleksji i doświadczenia będzie ewangelizacja środowisk wiejskich.

Odebrałem w ciągu ostatnich tygodni niemało...

3417

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]