Reklama

Darfur

Darfur

13.09.2007
Czyta się kilka minut
Kilkanaście dni temu usłyszałam, że jest nadzieja na przerwanie ludobójstwa w Sudanie i wysłanie tam Błękitnych Hełmów.
P

Potem cisza. Rozumiem to. Wiem, jaka trudna jest decyzja o interwencji i zorganizowanie jej. Zwłaszcza w kraju, gdzie nie ma ropy, intratnych interesów, gdzie nie wchodzą w grę strategiczne sojusze i dyplomatyczne prestiże - w najbiedniejszej, nikomu niepotrzebnej Afryce. Wiem również, ilu ludzi może tam ginąć każdego kolejnego dnia.

Czekam cierpliwie na następną wiadomość o Darfurze. Może przyjdzie.

Dziwne

Przedterminowe wybory mają być (o ile będą) w połowie kadencji. Dziwne, bo od '89 roku nikt jeszcze nie zgromadził w swoich rękach takiej pełni władzy. Prezydent, rząd, Sejm, Senat, wszelkie resorty siłowe, publiczna telewizja, publiczne radio, Narodowy Bank Polski, Najwyższa Izba Kontroli i można tak jeszcze długo wymieniać. Dziwne.

Jeszcze dziwniejsze jest to, że tym razem nie ma na kogo...

1652

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]