Reklama

Dane kapusia

Dane kapusia

27.02.2012
Czyta się kilka minut
Zdarzyło się kiedyś, że przez moje osiedle szła grupka wandali o nieustalonej dotąd tożsamości, i cięła nożem opony. Jak popadło.
Z

Zniszczyli kilkadziesiąt aut. Nazajutrz znaczna część pokrzywdzonych złożyła doniesienie na policję. Po pół roku przyszło do wszystkich pismo z prokuratury, z zawiadomieniem o umorzeniu postępowania. Do pisma dołączona była lista wszystkich, którzy złożyli doniesienie. Imiona, nazwiska, dokładne adresy, numery kontaktowe, dane i numery rejestracyjne naszych samochodów.

Dlatego nie zdziwiłem się, gdy warszawskiemu podpalaczowi aut sędzia ujawniła nazwisko świadka, który go rozpoznał. Mimo że nie miała do tego prawa, bo nazwiska tego nie było, jak ustalili dziennikarze, we wniosku o areszt. Zresztą, gdyby w nim figurowało, podejrzany mógłby je poznać zgodnie z prawem. Właśnie dlatego wciąż tak niechętnie zawiadamiamy organa ścigania o przestępstwach. Ze strachu – że awanturnik, wandal czy bandyta dowie się, kto go wsypał, a gdy już dostanie „zawiasy”, będzie się mścił. Jak...

1234

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]