Reklama

Czytajcie Franciszka

Czytajcie Franciszka

13.02.2017
Czyta się kilka minut
Papież Franciszek nie stroni od wywiadów i rozmów (także bez uzgodnionych wcześniej pytań). Jest ich wiele, ale zawsze jest to medialne wydarzenie.

​Tym razem „Civiltà Cattolica” zapowiedziała, że w numerze 4000 (dwutygodnik wychodzi od 1850 r.!) zamieści zapis rozmowy papieża Franciszka z przełożonymi generalnymi zakonów męskich (z 25 listopada 2016 r.). Papież nie wygłosił – jak i na poprzednim takim spotkaniu w 2013 r. – przemówienia, lecz odpowiadał na spontaniczne pytania zakonników. Nie było w auli dziennikarzy. Nawet watykańska telewizja opuściła salę po powitalnych przemówieniach. Chodziło o pełną swobodę wypowiedzi. Mówiło się, że treść tej rozmowy ma charakter poufny. Potem jednak znalazłem jej zapis, opracowany przez o. Antonia Spadarę SJ z „Civiltà Cattolica” w internecie. W ubiegły czwartek „Corriere della Sera” zamieściło „obszerne fragmenty” i zapowiedziało, że całość ukaże się w „Civiltà Cattolica”, w numerze, który znajdzie się w sprzedaży 12 lutego. Choć podobno obowiązywało embargo, to już 11 lutego numer z...

4234

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Sympatyczny tekst

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]