Reklama

Czy premier powinien iść na Mszę?

Czy premier powinien iść na Mszę?

24.07.2006
Czyta się kilka minut
Eucharystia powinna być sprawowana dla niej samej, a nie po to, by coś uświetniać i czynić bardziej solennym. Motywacja dla obecności na Mszy polityków winna być taka sama jak każdego innego uczestnika.
W

Wizytę Benedykta XVI w Walencji poprzedziła mała sensacja. W przeddzień przyjazdu Papieża socjaldemokratyczny premier Hiszpanii José Luis Rodríguez Zapatero zapowiedział, że nie będzie uczestniczyć w papieskiej Mszy św. z okazji V Światowego Spotkania Rodzin. Krytycznie o tej decyzji wypowiedział się ówczesny rzecznik Stolicy Apostolskiej Joaquín Navarro-Valls, przywołując obecność na papieskich liturgiach takich polityków jak Daniel Ortega, Fidel Castro i Wojciech Jaruzelski. W komentarzach padały wypowiedzi typu "skandal" albo przynajmniej "niestosowność". A może jest inaczej? A może to obecność premiera na Mszy byłaby niestosownością? Navarro-Valls przyznał, że "na Mszę przychodzi ten, kto chce". Widocznie Zapatero nie chciał. A może nie tylko nie chciał. Może uznał, że nie powinien.

Święte dla wszystkich?

Pod koniec lat 50...

9613

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]