Reklama

Cztery dni na polu minowym

Cztery dni na polu minowym

14.09.2010
Czyta się kilka minut
Tylu protestów, emocji i gorzkich słów, co wizyta Benedykta XVI w Wielkiej Brytanii (16-19 września), dawno nie wywołała żadna papieska pielgrzymka.
N

Najbardziej zagorzali przeciwnicy Benedykta XVI spuścili z tonu tuż przed przyjazdem Papieża: nie zrezygnują wprawdzie z akcji protestacyjnych, ale postarają się nie zakłócać papieskich spotkań z wiernymi. Starania Petera Smitha, arcybiskupa Southwark, i Scotland Yardu, w którego londyńskiej siedzibie odbyły się rozmowy, przyniosły więc pożądane rezultaty. "Ci ludzie mają prawo protestować, ale chcę prosić, by robili to w sposób godny, niezakłócający radości społeczności katolickiej" - mówił bp Smith.

Przeciwnicy wizyty doznali też innej, dość oczywistej porażki. Nie bez żalu przyznali, że ich sztandarowy plan: doprowadzenie do aresztowania Papieża - jest niewykonalny. Pomysł padł już w kwietniu z ust Richarda Dawkinsa, niekwestionowanego lidera brytyjskich ateistów. Papież w związku z molestowaniem dzieci przez duchownych powinien być aresztowany "za...

7513

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]