Reklama

Czego chcesz, Panie?

Czego chcesz, Panie?

25.10.2011
Czyta się kilka minut
31. niedziela zwykła
K

Kupowało się dawniej, częściej załatwiało, w sklepach i urzędach - "na sutannę". Proszę księdza, nie ma już szyneczki, za mało dzisiaj rzucili. A może wieczorem wpadłby ksiądz do nas? To znaczyło, że szyneczkę już mam w tzw. siatce. A dziś? Dziś już nie. Owszem, tu i ówdzie sutanna robi jeszcze wrażenie i przy jej pomocy można zyskać przychylność, ale coraz częściej bywa przeciwnie.

Wiadomo dlaczego - zeświecczenie, ateizacja, sekularyzacja, konsumpcjonizm, materializm, ateizm i satanizm. Te i wszystkie inne bestie osaczyły nas, zmusiły do zamknięcia. Musimy się bronić, a że najskuteczniejszą obronę zapewnia atak, więc nie ma co czekać. A może? Może jednak to nie tylko diabeł oraz jego jawni i tajni poplecznicy, ale również Pan Bóg ma z tym naszym nieszczęściem coś wspólnego? Może nie tylko nasze i nie nasze przewinienia, ale również celowe działanie Pana...

3404

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]