Reklama

Ładowanie...

Czego chcą rodzice

04.05.2013
Czyta się kilka minut
Dzieci przedwcześnie wysłane do szkoły stają się wycofane, zalęknione, a nawet nie śpią, wymiotują...
P

PRZEMYSŁAW WILCZYŃSKI: Macie poczucie sukcesu?
KAROLINA ELBANOWSKA: Zaczęliśmy działać, bo chcieliśmy, by władze zeszły na ziemię, i by zaczęto myśleć o dzieciach nie tylko przez pryzmat ekonomii. Najważniejsze, że głos rodziców w sprawie edukacji zaczął być słyszany. Dzięki temu ponad 2 miliony sześciolatków z pięciu roczników zyskały prawo do rozwoju w zgodzie ze swoimi potrzebami. Mamy poczucie sukcesu ze świadomością, że bez wsparcia tysięcy rodziców, którzy czują to samo, co my, nic by się nie udało.
Od dawna mówicie o nieprzygotowanych szkołach. Nic się przez 5 lat nie zmieniło?
Jeśli już, to na gorsze. Rząd nie określił standardów, nie przeznaczył funduszy na przygotowanie zmiany. Skupił się na propagandzie, stąd telewizyjne reklamy za 2 mln zł, przy jednoczesnych likwidacjach setek szkół. Łączy się klasy,...

3702

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]