Reklama

Czas realizmu kapitalistycznego

Czas realizmu kapitalistycznego

09.10.2016
Czyta się kilka minut
Przez Polskę sunęło tsunami zmian ustrojowo-ekonomiczno-obyczajowych, w efekcie którego nic już nie miało być takie jak wcześniej. Oto niepowtarzalne lata 90.
Cricoland na placu Defilad w Warszawie, 1993 r. Fot. Wojtek Laski / EAST NEWS
N

Najbardziej lubiłem te ostatnie kilka minut przed zamknięciem, kiedy wszyscy już poszli, a mama w pokoiku obok zliczała dzienny utarg. Byłem tu sam. Jarzeniówka zapewniała profesjonalne oświetlenie i minimalistyczny soundtrack. Na biurku leżał otwarty zeszyt A4 – każdą stronę w nim podzielono długopisem na cztery rubryki: numer, data, tytuł, podpis – pod stopami popiskiwało spękane linoleum, a ze ścian zerkały gwiazdy światowego kina. Choć uczestniczyły w dramatycznych sytuacjach, takich jak pościg wzdłuż grani czy poniedziałek w Beverly Hills, to wydawały się być jakoś tam ciekawe tego, co się dzieje u mnie, w tej niegdysiejszej portierni RUCH-u przy ulicy Smoczej w Łodzi zaadaptowanej na wypożyczalnię video. Czułem na sobie ich spojrzenie zarówno w trakcie dyskretnego przetrząsania regałów i wznoszących się wprost z podłogi stosów, jak i wtedy, gdy na chwilę przestawałem,...

18163

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]