Reklama

Ładowanie...

Czas na historię

27.02.2007
Czyta się kilka minut
W marcu ruszyć ma nowy kanał telewizji publicznej: TVP Historia. Od listopada ubiegłego roku nadaje już kanał Discovery Historia, produkowany przez komercyjną TVN. Oba mają ambitne plany. Problem tylko w tym, że na razie ich dostępność jest (będzie) raczej niewielka.
Z

Zaczęło się ponad 20 lat temu: ludzie z Zachodu, wiozący do krakowskich Mistrzejowic dary, zabrali ze sobą także kamerę. Chcieli nakręcić to, co się w Polsce dzieje, i pokazać potem u siebie. Ale kamera została w Krakowie: "zaanektował" ją ks. Kazimierz Jancarz.

Dzięki niej powstały wielogodzinne wywiady Macieja Szumowskiego z liderami "Solidarności". Dziś rozmowy te są emitowane w nowym kanale tematycznym - Discovery Historia - razem z aktualnym komentarzem rozmówców Szumowskiego [patrz ].

Cykl "Rozmowy niekontrolowane Macieja Szumowskiego" powstaje w krakowskim ośrodku TVN. Pracuje nad nim syn Macieja, Wojciech. - Ograniczamy środki montażowe, aby filmy wyglądały tak jak wtedy, kiedy montował je ojciec - mówi. - Dokładność do 1,5 sekundy, choć teraz w filmach montaż jest z dokładnością do 0,25 sekundy.

Po redakcji krząta się...

7366

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]