Reklama

Czas na historię

Czas na historię

27.02.2007
Czyta się kilka minut
W marcu ruszyć ma nowy kanał telewizji publicznej: TVP Historia. Od listopada ubiegłego roku nadaje już kanał Discovery Historia, produkowany przez komercyjną TVN. Oba mają ambitne plany. Problem tylko w tym, że na razie ich dostępność jest (będzie) raczej niewielka.
Z

Zaczęło się ponad 20 lat temu: ludzie z Zachodu, wiozący do krakowskich Mistrzejowic dary, zabrali ze sobą także kamerę. Chcieli nakręcić to, co się w Polsce dzieje, i pokazać potem u siebie. Ale kamera została w Krakowie: "zaanektował" ją ks. Kazimierz Jancarz.

Dzięki niej powstały wielogodzinne wywiady Macieja Szumowskiego z liderami "Solidarności". Dziś rozmowy te są emitowane w nowym kanale tematycznym - Discovery Historia - razem z aktualnym komentarzem rozmówców Szumowskiego [patrz ].

Cykl "Rozmowy niekontrolowane Macieja Szumowskiego" powstaje w krakowskim ośrodku TVN. Pracuje nad nim syn Macieja, Wojciech. - Ograniczamy środki montażowe, aby filmy wyglądały tak jak wtedy, kiedy montował je ojciec - mówi. - Dokładność do 1,5 sekundy, choć teraz w filmach montaż jest z dokładnością do 0,25 sekundy.

Po redakcji krząta się...

7366

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]