Reklama

Czas na historię

Czas na historię

27.02.2007
Czyta się kilka minut
W marcu ruszyć ma nowy kanał telewizji publicznej: TVP Historia. Od listopada ubiegłego roku nadaje już kanał Discovery Historia, produkowany przez komercyjną TVN. Oba mają ambitne plany. Problem tylko w tym, że na razie ich dostępność jest (będzie) raczej niewielka.
Z

Zaczęło się ponad 20 lat temu: ludzie z Zachodu, wiozący do krakowskich Mistrzejowic dary, zabrali ze sobą także kamerę. Chcieli nakręcić to, co się w Polsce dzieje, i pokazać potem u siebie. Ale kamera została w Krakowie: "zaanektował" ją ks. Kazimierz Jancarz.

Dzięki niej powstały wielogodzinne wywiady Macieja Szumowskiego z liderami "Solidarności". Dziś rozmowy te są emitowane w nowym kanale tematycznym - Discovery Historia - razem z aktualnym komentarzem rozmówców Szumowskiego [patrz ].

Cykl "Rozmowy niekontrolowane Macieja Szumowskiego" powstaje w krakowskim ośrodku TVN. Pracuje nad nim syn Macieja, Wojciech. - Ograniczamy środki montażowe, aby filmy wyglądały tak jak wtedy, kiedy montował je ojciec - mówi. - Dokładność do 1,5 sekundy, choć teraz w filmach montaż jest z dokładnością do 0,25 sekundy.

Po redakcji krząta się...

7366

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]