Reklama

Czas na działanie

Czas na działanie

14.08.2006
Czyta się kilka minut
JOACHIM TRENKNER: - Obejrzał Pan wystawę Eriki Steinbach o wypędzeniach w Europie. Jakie wrażenia?
T

TOMASZ SZAROTA: - Nie ukrywam, że byłem zaskoczony tym, iż wystawa jest niesłychanie uboga - kosztowała przecież ponoć 500 tys. euro. Zaskoczyło mnie również to, że okazała się ona, co prawda, dziełem ludzi mających piękne intencje, ale zupełnych amatorów, jeśli chodzi o poziom wiedzy na temat pokazywanych wydarzeń i procesów historycznych.

- Uważa Pan, że może być w jakimś stopniu niebezpieczna?

- Jeśli okaże się, że dla władz państwowych Niemiec wystawa ta - niewątpliwy sukces Eriki Steinbach - stanie się decydującym argumentem przemawiającym za utworzeniem w Berlinie "Centrum przeciw Wypędzeniom", to wówczas owszem: przyczyni się do dalszego pogorszenia stosunków polsko-niemieckich. Niebezpieczeństwo widzę też w tym, że wystawa może stać się dowodem nieprzydatności dalszego istnienia sieci "Pamięć i Solidarność" [utworzona...

2500

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]