Reklama

Czas na cuda

Czas na cuda

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Sytuacja w służbie zdrowia przypomina kiepski serial telewizyjny realizowany przez przypadkowo zmieniające się ekipy. Właśnie obserwujemy kolejny bezsensowny zwrot akcji.
W

W sierpniu minister zdrowia obiecał uchwalenie ustawy pielęgnacyjnej, której - jak się teraz okazuje - nie będzie. Miała być sieć szpitali - ale jej także nie będzie. Składka na ubezpieczenie zdrowotne nie wyniesie, tak jak planowano, 13 proc. - na razie w ogóle nie zostanie podniesiona. Obietnice nie będą zrealizowane, bo minister Zbigniew Religa, który je składał, już nie jest ministrem, a jego następczyni Ewa Kopacz planów poprzednika nie ma zamiaru realizować. Pani minister chce natomiast naprawiać to, czego nie uważał za stosowne naprawiać jej poprzednik, a co "popsuli" ministrowie w czasach SLD. Za rządów Leszka Millera zafundowano nam centralizację zdecentralizowanego cztery lata wcześniej systemu. W wyniku tej operacji powstał Narodowy Fundusz Zdrowia, który teraz - zgodnie z zapowiedziami Platformy Obywatelskiej - ma być ponownie podzielony. Trudno w tym wszystkim...

7109

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]