Reklama

Continuum

Continuum

11.11.2013
Czyta się kilka minut
Kubański pianista David Virelles zaprezentuje w Bielsku projekt muzyczny godny miana jazzowej płyty roku.
N

Najtrudniej jest opowiadać o sobie. Masz 20 lat, przyjeżdżasz do Nowego Jorku, gdzie – jak mówi Tomasz Stańko – mieszkają same cudowne dzieci. Jesteś kubańskim pianistą. To na amerykańskiej scenie żadna nowość od przynajmniej lat 60. XX wieku – złotej ery mambo i krążących między Broadwayem a Hawaną Franka Sinatry, Deana Martina czy Dizzy’ego Gillespiego. Dziś jest XXI wiek! Radiostacje na całym świecie grają wszędzie prawie to samo. A Ty? A ty grasz inaczej. Nazywasz się David Virelles.
Swój niespełna 30-letni życiorys Virelles potrafi w barwny sposób opowiedzieć grą. Gdy siada przy fortepianie, słychać jego nienaganne, klasyczne wykształcenie muzyczne. Opowieść opiera na muzyce z okolic rodzinnego miasta – Santiago de Cuba. W okolicach do dziś łatwo znaleźć rodziny, które kultywują kreolskie czy haitańskie tradycje i obrządki – zwyczaje, których nieodłącznym elementem jest...

4860

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]