Reklama

Ładowanie...

Co jest w środku?

13.02.2005
Czyta się kilka minut
Kiedy w czwartek, trzeciego lutego, o siódmej dwadzieścia stanąłem przed lustrem w łazience i ująwszy lewą ręką szczoteczkę do zębów, wycisnąłem na nią z tuby porcję pasty Aquafresh Ice Whitening, uświadomiłem sobie zawstydzony, że nie mam pojęcia, jakim cudem pasta wydobywa się ze środka - trójkolorowa.
W

Wstyd było mi nie tylko z powodu rażącej ignorancji. Wstydziłem się sklerozy. Trzydzieści pięć lat temu, lekko licząc, w czasopiśmie “Młody Technik" przeczytałem artykuł, w którym zagadnienie trójkolorowej pasty do zębów (w PRL-u był to wówczas rarytas dostępny wyłącznie w komisach) wyjaśnione zostało bardzo kompetentnie. Pamiętam tytuł tamtego artykułu (“Co jest w środku?"), pamiętam, w którym numerze się ukazał (w grudniowym, tuż przed Bożym Narodzeniem), pamiętam nawet, jaki zapach miały wtedy egzemplarze “Młodego Technika" (z innych znanych mi czasopism równie intensywnie pachniał, do końca lat 70., miesięcznik “Odra"), niestety, merytoryczna zawartość tekstu ulotniła się z mej głowy bez śladu.

Sytuacja była idiotyczna: stałem przed lustrem w łazience, próbując zapuścić żurawia wewnątrz tuby z pastą do zębów, ulubioną moją pastą Aquafresh Ice Whitening....

3191

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]