Reklama

Ładowanie...

Co daje życie wieczne?

07.11.2004
Czyta się kilka minut
Niedawno odwiedziła mnie Monika, która stwierdziła, że coś się w niej załamało. Zajmuje kierownicze stanowisko w dobrej firmie, rok temu wyszła za mąż, wraz z Karolem przygotowuje się do rodzicielstwa, niedawno kupili ziemię i budują dom. Uważała się za osobę szczęśliwą, ale gdy po czasie intensywnych działań przyszła chwila oddechu, Monika odkryła w sobie pustkę, która doprowadziła ją do płaczu i bezsenności.
-

---ramka 340922|prawo|1---Życzliwi jej ludzie doradzili, by bardziej dziękowała Bogu za to, co otrzymała. Pogorszyło to sytuację, bo do doświadczenia pustki doszło przekonanie o własnej niewdzięczności i niedocenianiu tego, czym została obdarowana. Inni twierdzili, że powinna znaleźć ambitniejsze zadanie, które spowoduje, że poczuje się potrzebna. Doszliśmy jednak do wniosku, że taka koncepcja nie rozwiąże problemu, bo gdy skończy się nowe wyzwanie, pustka powróci.

Być może i Tobie nieobce jest takie doświadczenie. Zastanawiasz się, ile warta jest Twoja wiara, skoro nie chroni przed podobnym odczuciem. Możesz tak pomyśleć zwłaszcza wtedy, gdy słyszysz, że perspektywa zmartwychwstania umacniała męstwo siedmiu braci i ich matki, których król zmuszał do złamania Prawa i wyrzeczenia się wiary. Przypominasz sobie, że nadzieja spotkania Jezusa pozwalała pierwszym...

2787

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]