Reklama

Ciszej w sylwestra

Ciszej w sylwestra

10.12.2018
Czyta się kilka minut
Kto ma w domu zwierzęta, ten wie: 31 grudnia to najgorszy dzień w roku, a trwająca długie godziny palba bywa źródłem wielkich cierpień i stresów.
D

Decyzję prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, że w trakcie miejskiej zabawy nie będzie pokazu sztucznych ogni (i deklarację Jerzego Owsiaka, że podobnie się stanie w trakcie najbliższego finału WOŚP), należy więc uznać za krok w dobrym kierunku; nasz Kraków zresztą nie strzela od lat, a są i takie miasta, które przestaną organizować strzelanie.

Oczywiście problem nie zniknie, bo nie zabraknie obywateli, którzy fajerwerki odpalać będą na własną rękę, ale może i oni z czasem zrozumieją, że cichy sylwester również potrafi być piękny, a już teraz nie będą się mogli zasłaniać argumentem, że przecież ich miasto też to robi. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Dziennikarz, redaktor wydań specjalnych i publicysta działu krajowego „Tygodnika Powszechnego”, specjalizuje się w pisaniu o piłce nożnej i o stosunkach polsko-żydowskich. W redakcji od...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]