Reklama

Ciężki work&travel

Ciężki work&travel

27.07.2011
Czyta się kilka minut
Przykład "Osiedla Swoboda", opowiadającego o słodkichlatach 90. wśród betonowych bloków, pokazuje, że historie obrazkowe dotyczące pokoleniowych doświadczeń z biegiem lat stają się kultowe.
P

Prawdopodobnie podobny los spotka projekt Agaty Wawryniuk "Once Upon a Tyne", która w autobiograficznym komiksie przedstawia losy młodej polskiej emigracji zarobkowej na angielskiej prowincji. Na razie na jej stronie możemy znaleźć zaledwie kilka plansz, ale całość zapowiada się bardzo obiecująco. Artystka prezentuje już dojrzałą i ciekawą kreskę z nowoczesnym, designerskim zacięciem, a przede wszystkim umie tworzyć zabawną i bezpretensjonalną opowieść. To po prostu zapiski z brytyjskiej codzienności, która potrafi być tak samo absurdalna i bezwzględna co polska. I na Wyspach, i nad Wisłą trzeba kombinować, znosić upokorzenia i chamstwo. Smutne, ale niestety prawdziwe. Agata Wawryniuk, choćby nie chciała, musi "Once Upon a Tyne" sfinalizować. Wiosną otrzymała skromne stypendium sklepu komiksowego Gildii Komiksu na dokończenie swojego albumu. Szkoda, że polska sztuka komiksowa nie ma ani opiekuńczej instytucji analogicznej do kinematograficznego PISF, ani nawet ułamka budżetu tegoż organu na wspieranie uzdolnionych rysowników.Wprawdzie pojawienie się albumu Wawryniuk na księgarskich półkach jest kwestią czasu, jednak sprawa może się przeciągnąć, bo projekt nie ma jeszcze oficjalnego wydawcy. Ale z "wersją demo" warto się zapoznać już dziś.

Agata Wawryniuk, Once Upon a Tyne, http://onceuponatynecomic.blogspot.com/

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]