Reklama

Ciepła woda czy zimny prysznic

Ciepła woda czy zimny prysznic

17.09.2013
Czyta się kilka minut
Jarosław Gowin nie jest sprawcą kłopotów Platformy Obywatelskiej. Jego odejście to raczej ich skutek niż przyczyna.
P

Przygniatające zwycięstwo kandydata PiS nad reprezentantem koalicji PO-PSL w uzupełniających wyborach do Senatu na Podkarpaciu potwierdziło tendencję rysującą się od miesięcy: partia Jarosława Kaczyńskiego ma w sondażach wyraźną przewagę nad rządzącą Platformą. Mimo że do planowego terminu wyborów parlamentarnych zostały dwa lata, nie sposób nie zauważyć: tak, Prawo i Sprawiedliwość może wrócić do władzy.
PLATFORMA GRZĘŹNIE
Przyznaję, że od czasu błyskawicznego przeobrażenia Jarosława Kaczyńskiego ze stonowanego kandydata na urząd głowy państwa w radykała grającego „kartą smoleńską”, uważałem, iż PiS pod jego przywództwem nie ma już szans na rządzenie. Teraz zmuszony jestem zrewidować ten pogląd – nasuwa się jednak pytanie o przyczyny przesunięcia sympatii społeczeństwa.
Czy zmienił się program i styl uprawiania polityki przez PiS? Część...

7025

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]