Reklama

Ładowanie...

Ciepła woda czy zimny prysznic

17.09.2013
Czyta się kilka minut
Jarosław Gowin nie jest sprawcą kłopotów Platformy Obywatelskiej. Jego odejście to raczej ich skutek niż przyczyna.
P

Przygniatające zwycięstwo kandydata PiS nad reprezentantem koalicji PO-PSL w uzupełniających wyborach do Senatu na Podkarpaciu potwierdziło tendencję rysującą się od miesięcy: partia Jarosława Kaczyńskiego ma w sondażach wyraźną przewagę nad rządzącą Platformą. Mimo że do planowego terminu wyborów parlamentarnych zostały dwa lata, nie sposób nie zauważyć: tak, Prawo i Sprawiedliwość może wrócić do władzy.
PLATFORMA GRZĘŹNIE
Przyznaję, że od czasu błyskawicznego przeobrażenia Jarosława Kaczyńskiego ze stonowanego kandydata na urząd głowy państwa w radykała grającego „kartą smoleńską”, uważałem, iż PiS pod jego przywództwem nie ma już szans na rządzenie. Teraz zmuszony jestem zrewidować ten pogląd – nasuwa się jednak pytanie o przyczyny przesunięcia sympatii społeczeństwa.
Czy zmienił się program i styl uprawiania polityki przez PiS? Część...

7025

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]