Reklama

Ciekawe czasy

Ciekawe czasy

14.02.2012
Czyta się kilka minut
1. W poniedziałek, 6 lutego, tygodnik „Wprost” poinformował o przyznaniu Donaldowi Tuskowi tytułu Człowieka Roku 2011. Tomasz Lis poświęcił premierowi swój wstępniak, a Rafał Kalukin artykuł „Krótki film o dojrzewaniu” .
W

W numerze znalazła się także rozmowa z Tuskiem, przeprowadzona przez naczelnego pisma i Tomasza Machałę; jej tytuł: „Nie pozowałem na męża stanu”.

2

We wtorek, 7 lutego, Tomasz Lis stracił stanowisko redaktora naczelnego „Wprost”. Niemal natychmiast pojawiła się plotka, iż jest to konsekwencja przyznania tytułu Tuskowi. Jakkolwiek było: wspieranie premiera przestało być odczuwane jako zajęcie bezpieczne.

3

Wspomniany poprzednio wstępniak Lisa otwiera zdanie: „Premier Donald Tusk ma za sobą najgorszy miesiąc swoich rządów”. Nie sądzę, by ktoś chciał kwestionować ten sąd; można się co najwyżej spierać o to, czy trafniejszy nie byłby epitet „najtrudniejszy”.

4

W piątek, 10 lutego, na pierwszej stronie „Gazety Wyborczej” znalazł się zwięzły artykuł Wojciecha Szackiego o „najgorszym wyniku...

2147

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]