Reklama

Ładowanie...

Ciche myszki też dochodzą do celu

06.03.2007
Czyta się kilka minut
fot. KNA-Bild
A

ANNA MATEJA: - Czy któraś z Pań czuje się w Polsce dyskryminowana ze względu na płeć?

MAŁGORZATA CHMIELEWSKA: - Wcale!

TERESA HOŁÓWKA: - Na początek zaprotestuję przeciwko rozszerzaniu znaczenia słowa "dyskryminacja". Zaczęło ono oznaczać każde inne traktowanie - a przecież nie da się żyć traktując wszystkich jednakowo! Mówmy lepiej o faktach. Sama nigdy nie czułam się dyskryminowana, zakładając jednak, że kobiety w Polsce są dyskryminowane, to gdzie? Na rynku pracy?

EWA LISOWSKA: - Nie mam poczucia, bym kiedykolwiek była gorzej traktowana dlatego, że jestem kobietą. Z moich badań i danych statystycznych wiem jednak, że kobiety na rynku pracy są w gorszej sytuacji niż mężczyźni. Dostęp do rynku pracy, wysokość wynagrodzeń (szesnastoprocentowa różnica między średnimi zarobkami kobiet i mężczyzn oraz blisko trzydziestoprocentowa...

21329

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]