Reklama

Ciche myszki też dochodzą do celu

Ciche myszki też dochodzą do celu

06.03.2007
Czyta się kilka minut
fot. KNA-Bild
A

ANNA MATEJA: - Czy któraś z Pań czuje się w Polsce dyskryminowana ze względu na płeć?

MAŁGORZATA CHMIELEWSKA: - Wcale!

TERESA HOŁÓWKA: - Na początek zaprotestuję przeciwko rozszerzaniu znaczenia słowa "dyskryminacja". Zaczęło ono oznaczać każde inne traktowanie - a przecież nie da się żyć traktując wszystkich jednakowo! Mówmy lepiej o faktach. Sama nigdy nie czułam się dyskryminowana, zakładając jednak, że kobiety w Polsce są dyskryminowane, to gdzie? Na rynku pracy?

EWA LISOWSKA: - Nie mam poczucia, bym kiedykolwiek była gorzej traktowana dlatego, że jestem kobietą. Z moich badań i danych statystycznych wiem jednak, że kobiety na rynku pracy są w gorszej sytuacji niż mężczyźni. Dostęp do rynku pracy, wysokość wynagrodzeń (szesnastoprocentowa różnica między średnimi zarobkami kobiet i mężczyzn oraz blisko trzydziestoprocentowa...

21329

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]