Reklama

Chora na bluesa

Chora na bluesa

17.01.2016
Czyta się kilka minut
Amy Berg, reżyserka „Janis. Little Girl Blue”: Mój film jest hołdem złożonym talentowi i niezwykłej osobowości.
Kadr z filmu „Janis” w reż. Howarda Alka, 1974 r. Fot. The Kobal Collection / AFP / EAST NEWS
E

EWA SZPONAR: Po Kurcie Cobainie i Amy Winehouse dostajemy kolejny portret członkini „Klubu 27”, czyli grupy gwiazd popkultury, które zmarły w wieku 27 lat. Wierzysz, że ten wiek to szczególnie niebezpieczny moment dla utalentowanych i wrażliwych ludzi?
AMY BERG: Prawdę mówiąc, zrobiłam „Janis. Little Girl Blue”, film, który właśnie wchodzi do polskich kin, między innymi po to, żeby ten mit odczarować.
 

Przypomnieć, że Joplin nie zabiła żadna klątwa, tylko narkotyki?
Nawet więcej: zerwać z tendencją do postrzegania wokalistki przez pryzmat jej przedwczesnej śmierci w 1970 r. Nie ukrywam faktu, że zmarła w wyniku przedawkowania narkotyków, ale jednocześnie próbuję podkreślić, że ta tragedia nie wyczerpuje jej legendy. Prawda leży gdzie indziej: fenomen Janis Joplin polega nie na tym, w jakich...

12263

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]