Reklama

Ładowanie...

Chodźmy na spacer

20.07.2003
Czyta się kilka minut
O

Od kilku tygodni do użytkowników internetu, i nie tylko, adresowano apel, by 15 lipca powstrzymać się od używania telefonów komórkowych w ramach protestu przeciw cenom usług oferowanych przez operatorów sieci. Taki jednodniowy „strajk” miał pokazać, że potrafimy obyć się bez przenośnych aparacików i w efekcie wymusić obniżenie usług. I słusznie, bo w Polsce w porównaniu z resztą Europy, a zwłaszcza z naszymi zarobkami, ceny rozmów czy smsów niskie nie są. Obecność tylko trzech podmiotów na rynku telefonii komórkowej nie skutkuje rywalizacją na ceny. Pomysłodawcom akcji należą się gratulacje za dobry pomysł. W demokracji społeczeństwo obywatelskie nie tylko głosując w wyborach może wyrażać swoje zdanie i walczyć o swoje prawa.

Ale nie powinniśmy się ograniczać tylko do operatorów telefonii komórkowej.

Taki dzień bez dochodów przydałby się również Telekomunikacji Polskiej...

1711

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]