Reklama

Ładowanie...

Chimera fortepianu

19.12.2004
Czyta się kilka minut
Mamy fundamentalne zaniedbania. Wystarczy pójść do sklepu i poprosić o komplet nagrań dzieł Chopina. Istniejące Muzeum Chopina jest starannie i pieczołowicie prowadzone, ale zbyt małe - większości eksponatów nie ma gdzie wystawić.
T

TOMASZ CYZ: - We wrześniu tego roku rząd polski przyjął sześcioletni plan związany z obchodami 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina w roku 2010. Ten gest jest wyraźnym sygnałem zmiany w myśleniu o kulturze w ogóle. Czy jednak w obliczu choćby niestabilności budżetu zrealizowanie planu jest możliwe? I co zrobić, żeby działania w sferze kultury stały się długofalowe?

GRZEGORZ MICHALSKI: - Już sam plan jest poniekąd odpowiedzią na Pańskie pytanie. To przecież wynik zniecierpliwienia doraźnością. Coś zostało jasno powiedziane: w dziedzinie kultury można planować inaczej! Rządowy plan dotyczący Chopina jest zresztą częścią opracowanej przez ministra Dąbrowskiego narodowej strategii rozwoju kultury na lata 2005-2013.

- Ale w przyszłym roku dojdzie do zmiany składu parlamentu, a co za tym idzie - rządu. Czy nie zachodzi...

9085

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]