Reklama

Chcemy wygrać globalne starcie

Chcemy wygrać globalne starcie

22.05.2006
Czyta się kilka minut
José Manuel Barroso
M

MAREK ORZECHOWSKI : - Panie Przewodniczący, to nie pierwszy plan Pańskiej Komisji, którego celem jest wzbudzenie unijnej aktywności. Mógłby Pan wyjaśnić, na czym polega różnica między nowym projektem a poprzednimi?

JOSÉ MANUEL BARROSO: - Potrzebujemy we Wspólnocie zgody nie tylko w kwestiach strategicznych priorytetów Unii, ale także w bardzo konkretnych sprawach. Europa nie jest jednomyślna w sprawie konstytucji europejskiej. W tej sytuacji chcemy podjąć wysiłki, które, nie lekceważąc różnic w podejściu do tekstu konstytucji, pomogą nam pokonać blokadę i pójść do przodu, także zbliżyć nas do obywateli Unii. Co to znaczy? Proponujemy konkretne działania, np. w dziedzinie bezpieczeństwa obywateli czy spraw socjalnych, aby, mimo sporów na temat konstytucji, spróbować rozwiązać te problemy i pokazać przydatność konstytucji, poprawić warunki funkcjonowania...

5868

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]