Reklama

Burza hormonów (religijnych)

Burza hormonów (religijnych)

24.07.2006
Czyta się kilka minut
Świadomość praktyk religijnych jest słaba, dominuje rytualizm. Młodzież nie potrafi się modlić, negatywnie odnosi się do zakazów kościelnych dotyczących sfery życia seksualnego i wolałaby, żeby katecheza nie odbywała się w szkole.
fot. KNA-Bild
K

Krzysztof pochodzi z małej miejscowości. Ministrantem był od drugiej klasy szkoły podstawowej. Gdy zaczął naukę w szkole średniej, wyjechał do dużego miasta. Wracając do rodzinnej parafii, nie potrafił już znaleźć wspólnego języka z księdzem. Wszystko go denerwowało. Zrezygnował z ministrantury, w wieku siedemnastu lat przestał chodzić do kościoła. Postanowił urządzić sobie życie według własnych pomysłów. Pięć lat później założył rodzinę. Dziś jest ojcem dwójki dzieci - Karolina śpiewa w chórku parafialnym, a Wojtek w tym roku zostanie ministrantem. Czas swego, jak mówi, "szczeniackiego buntu" wspomina z uśmiechem.

- To nie jest tak, że w wieku siedemnastu lat odpada od nas wiara. Tym, co się zmienia, jest nasz stosunek do praktyk, do instytucji. To jest taki czas buntu i odbicia się od świata, który zazwyczaj trwa do czasu, gdy zakładamy własne rodziny -...

9634

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]