Reklama

Bunt pikerów

Bunt pikerów

17.03.2020
Czyta się kilka minut
AGNIESZKA MRÓZ, działazka związkowa: Pracownicy w globalnym łańcuchu dostaw – przy liniach montażowych w Chinach, w portach i w magazynach logistycznych – mają dziś wyjątkową siłę przetargową.
ARCHIWUM PRYWATNE
R

RAFAŁ WOŚ: Pani szef, Jeff Bezos, prezes giganta technologiczno-handlowego Amazon jest najbogatszym człowiekiem świata. Według szacunków ma fortunę wartą 124 mld dolarów. A kim jest Pani?

AGNIESZKA MRÓZ: Jestem pracownikiem magazynowym, pracuję na dziale pakowania w hali Amazona w Sadach pod Poznaniem. Jedna z tych 30 tys. osób, które w Polsce pracują na te ponad 100 miliardów mojego szefa.

Nie sądziłem, że jest ich już u nas 30 tys.

Oficjalnie Amazon mówi o 16 tys. zatudnionych. Ale tę liczbę należy pomnożyć przez dwa. Bo mniej więcej tyle jest u nas pracowników agencyjnych. Do tego dochodzą osoby pracujące dla firm zewnętrznych – na przykład służby sprzątające.

Amazon pojawił się w Polsce w roku 2014. Od tamtej pory ciągle słychać o otwieraniu nowych placówek.

W zasadzie co roku Amazon otwiera w Polsce nowy magazyn. Dziś...

12378

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]