Reklama

Ból

01.06.2009
Czyta się kilka minut
Palec boli, kiedy przytrzasną go drzwi, słowa bolą, kiedy są niesprawiedliwe, a drugi człowiek boli, kiedy zrobi coś, czego nie jest się w stanie zrozumieć.
M

Może powinno się to poddać ostrej, bezlitosnej analizie. Rezultatem byłaby ocena jednoznaczna: usprawiedliwienie albo potępienie. Ale człowiek instynktownie przed tym się cofa. Woli hodować w sobie jakiś ból niejasny, niewyraźny, czasem ostry jak ukłucie, czasem tylko ćmiący, rozlazły, nieokreślony...

Tak właśnie zabolał mnie niedawno Lech Wałęsa.

Ręce

Dawniej politycy zajmowali się rządzeniem, ale teraz rządzą doradcy, eksperci, specjaliści i komentatorzy, a politycy zajmują się kampanią wyborczą, która trwa permanentnie od ogłoszenia wyników wyborów do ogłoszenia ciszy wyborczej przed następnymi wyborami.

Kampanię prowadzi się głównie w telewizji, bo po cóż dbać o czułe t?te ? t?te, skoro można być oglądanym przez miliony. W kampanii telewizyjnej trzeba zwrócić uwagę na dwie sprawy: a)...

2629

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]