Reklama

Bob Dylan: "Masked and Anonymous"

26.10.2003
Czyta się kilka minut
Dziwna to płyta. Jak rzadko który album spełnia równocześnie trzy funkcje. Jest ścieżką dźwiękową do nowego filmu z udziałem Boba Dylana, do którego on sam, pod pseudonimem Sergei Petrov, napisał scenariusz. Płytą z modnego ostatnio cyklu “a tribute to", bo wszystkie wykonywane przez innych artystów utwory są autorstwa Dylana. I wreszcie to nowa płyta samego Dylana, bo zawiera jego cztery nowe nagrania.
P

Piszę nagrania, nie utwory, bo dwa z nich “Diamond Joe" i “Dixie" to tradycyjne pieśni folkowe przearanżowane przez Dylana, zaś “Down In The Flood" i “Cold Irons Bound" to na nowo zagrane stare kompozycje. Jeśli jakikolwiek fan Dylana powie, że to nic nowego i zaskakującego, popełni swój największy życiowy błąd. O ile można kręcić nosem słuchając japońskiej (sic!) wersji “My Back Pages" - nota bene bardzo śmiesznej - klnąc na włoską, hiphopową przeróbkę “Like A Rolling Stone" - i racja, bo rzecz to mało ciekawa - nie należy ani na moment wątpić w geniusz Dylana. Podczas sesji nagraniowej zespół Dylana nagrał osiem piosenek, niestety tylko cztery z znajdują się na tej płycie. Podobno niebawem ma ukazać się tzw. bonus disc, zawierający całość tego materiału. I szczerze radzę sięgnąć właśnie po tę poszerzoną płytę.

Bowiem brzmienie nowego zespołu Dylana po...

1857

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]