Reklama

Błogosławieństwo niewiedzy

Błogosławieństwo niewiedzy

25.08.2014
Czyta się kilka minut
Tak opisałbym – jak w tytule – swój debiut w dwóch słowach. Pisząc pierwszą książkę, „Miedziankę. Historię znikania” (2010), byłem dziennikarskim wolnym strzelcem, nieco zmęczonym doraźnością tematów opisywanych w swoich własnych tekstach.
"...przecież jesteś zajęty tylko sobą. Nie powieścią, wierszem czy esejem – sobą" (Paweł Potoroczyn) il. Daniel Garcia
K

Książka miała być od tego odskocznią – niczym więcej. Słowa „debiut” używałem tylko w kategoriach technicznych – to w końcu miał być mój pierwszy tekst opublikowany w tej formie. Nie myślałem o tym, co może spowodować, jak zafunkcjonuje, czy się będzie podobać. Nie zdawałem sobie sprawy, że „Miedzianka” wpłynie na moje dalsze losy. Realiów panujących w wydawniczym świecie nie znałem do tego stopnia, że wysłałem książkę do wydawnictwa w październiku, licząc, iż do grudnia się ukaże (do końca roku musiałem rozliczyć stypendium, z którego korzystałem przy jej pisaniu). Przy okazji mogę tu odpowiedzieć na maile, które dostaję od czasu do czasu od autorów będących jeszcze przed debiutem. Ich treść można streścić w jednym zdaniu: „Kogo trzeba znać, by wydać w tym kraju książkę?”. Odpowiadam: nikogo. Wysłałem tekst na mail podany na stronie internetowej Wydawnictwa Czarne. Książka się...

2580

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]