Reklama

Blichtr i opierunek

Blichtr i opierunek

19.07.2011
Czyta się kilka minut
Wywiady z noblistami nie zawsze warto czytać, ale czasem można się skusić. Oni już nic nie muszą, więc czasem coś od siebie powiedzą.
Z

Zwłaszcza zdobywcy Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii szczerość rozumieją dość bezwzględnie. Oto na łamach zeszłotygodniowej "Gazety Prawnej" (w dziale szczodrze nazwanym "pieniądze na weekend") Roger B. Myerson bez cienia złudzenia plądruje ruiny rzeczywistości, brutalnie mierząc się z jakże naiwnym pytaniem o długi narobione przez chciwych i nieuczciwych bogaczy, które spłacać będą podatnicy. "To prawda. Nie należy jednak zapominać, że również biedniejsza część społeczeństwa ma interes w tym, by istniał silny i zdrowy system bankowy. A że uratowani bankierzy byli bogaci? Cóż, usługi bankierów są fundamentem dobrobytu nas wszystkich. W związku z tym trudno się dziwić, że jest to jedna z najbardziej intratnych branż kapitalistycznego społeczeństwa. Nie ma na to rady i trzeba się z tym pogodzić".

Usługi bankierów fundamentem...

2093

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]