Reklama

Bilans 2005. Kultura

Bilans 2005. Kultura

01.01.2006
Czyta się kilka minut
K

Kino letnie

Na pewno wydarzeniem niemałej wagi było wypracowanie po wielu miesiącach przygotowań ustawy o kinematografii. Choć w wielu punktach niedoskonała i daleka od pogodzenia interesów wszystkich, przynosi nadzieję na ucywilizowanie polskiego przemysłu filmowego. Powołany zgodnie z jej duchem Instytut Sztuki Filmowej trudno dziś oceniać na podstawie samych, choćby nie wiem jak szczytnych, deklaracji. Niemniej o kinie mówiło się w minionym roku więcej niż kiedykolwiek - choćby o pladze piractwa w internecie, wspieraniu debiutów czy przyszłości małych kin wymierających masowo pod wpływem inwazji multipleksów czy słabego dofinansowania kultury w małych miejscowościach.

Z filmów goszczących na naszych ekranach w roku minionym zapamiętam z pewnością koreański “Pusty dom", “Dziecko" braci Dardenne, fiński dokument “Trzy pokoje...

14891

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]