Reklama

Bilans 2005

Bilans 2005

01.01.2006
Czyta się kilka minut
Przewijam więc jeszcze raz minione dwanaście miesięcy i nadal nie mogę złożyć ich w spójną całość. Żaden mocny kształt nie wyłania się ze streszczeń. Czy w ogóle powinien? Majaczy to samo, co w poprzednich latach, czyli magmowata figura, kraj niedopowiedziany, przeżarty rozterką i oksymoronem.Co pociągnę za sobą w kolejny rok?.
W

Wiedzę, że podczas tutejszych karnawałów trzeba tańczyć ostrożniej, nawet jeżeli nogi niosą w tłum i chce się mówić wyłącznie w liczbie mnogiej. Wiatr znowu przewraca kartki Biblii na placu św. Piotra, jesteśmy wreszcie razem, właśnie ujawnia się pokolenie JP II, przez Kraków maszerują równym rytmem kibice, śpiewając drżącymi ze wzruszenia głosami "Barkę". To kolejny polski karnawał, i tak jak po każdym karnawale, trudno się przebudzić i zrozumieć, dlaczego ci sami kibice dwa tygodnie po pogrzebie chwytają za kamienie, płyty chodnikowe i niszczą miasto. Za wysoko unieśliśmy poprzeczkę.

Pociągnę w przyszły rok zdumienie faktem, że nasza świadomość polityczna jest krótkotrwała jak pamięć ryb. Spragnieni jak zawsze lepszych czasów, wybieramy polityków nieskalanych. “Moralność", “czystość", “rozliczenie", krzyczą, waląc pięścią w stół. A potem paktują z polskim...

3091

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]