Reklama

Biedny chrześcijanin rozmyśla o Agacie

Biedny chrześcijanin rozmyśla o Agacie

24.06.2008
Czyta się kilka minut
Halina Bortnowska napisała na swoim blogu (halina-bortnowska.blox.pl): "Nie znam historii »Agaty« i jej partnera. Nie wiem, jak stało się to, co się stało, jak weszli, jak wciągnęli się w to niebezpieczeństwo, wzajemnie albo z czyjąś przewagą.
N

Nic tego niebezpieczeństwa nie przerwie, nie oddali. Jedyna dobra szansa przed »Agatą« i także przed jej partnerem to wejście w intensywny rozwój dzięki terapii wolnej od wszelkiej ideologii, krystalicznie czystej w intencji - pomóc, wspierać, umożliwić osiągnięcie dojrzałości. »Agata« - a także jej partner - wciąż mają całe swoje dalsze życie przed sobą, mają tak wiele do stracenia. Tak to sobie wyobrażam. Ale jeszcze raz muszę powtórzyć - nie wiem, jaka jest jej historia,nie mam prawa wiedzieć, więc nie mianuję się doradcą. Do tych danych, jakie stały się dostępne, może pasować kilkanaście lub wręcz kilkadziesiąt scenariuszy".

Praktykowanie prostej chrześcijańskiej zasady, że należy potępiać zło, ale nigdy nie wolno potępiać człowieka, bywa trudne. Głos Bortnowskiej jest tej postawy wspaniałym przykładem i na zacytowaniu go można by poprzestać. Dodam jednak...

3921

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]