Reklama

Ładowanie...

Finał sprawy nastolatki: jednak aborcja

18.06.2008
Czyta się kilka minut
Nastolatka z Lublina, której ciążą zajmowały się od ponad tygodnia największe polskie media, wczoraj dokonała aborcji. Stało się to prawdopodobnie w Gdańsku. Sprawę skomentowali biskupi.
/fot. KNA/Bild
W

Według informacji, do których dotarła KAI, ciąża z pewnością nie była wynikiem gwałtu, ale współżycia z rok starszym chłopcem, z którym spotykała się od wielu miesięcy (była to jedna z wielu niejasności w przekazach różnych mediów na ten temat). Zgodę na aborcję uzyskała matka dziewczyny na podstawie prawa, które określa stosunek seksualny z osobą poniżej 15. roku życia czynem zabronionym. Na zabieg zgodziła się również sama nastolatka. Dokonano go w ostatni dzień, kiedy można go było zgodnie z prawem wykonać (skończył się 12. tydzień ciąży).

"Stale zmieniała zdanie"

Wcześniej dziewczyna kilkakrotnie zmieniała zdanie: pisała m.in. esemesy do znajomych. Wynikało z nich, że nie chce się pozbywać ciąży. Kontaktował się z nią ks. Krzysztof Podstawka, dyrektor Domu Samotnej Matki i przewodniczący Funduszu Obrony Życia Archidiecezji...

12057

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]