Reklama

Finał sprawy nastolatki: jednak aborcja

Finał sprawy nastolatki: jednak aborcja

18.06.2008
Czyta się kilka minut
Nastolatka z Lublina, której ciążą zajmowały się od ponad tygodnia największe polskie media, wczoraj dokonała aborcji. Stało się to prawdopodobnie w Gdańsku. Sprawę skomentowali biskupi.
/fot. KNA/Bild
W

Według informacji, do których dotarła KAI, ciąża z pewnością nie była wynikiem gwałtu, ale współżycia z rok starszym chłopcem, z którym spotykała się od wielu miesięcy (była to jedna z wielu niejasności w przekazach różnych mediów na ten temat). Zgodę na aborcję uzyskała matka dziewczyny na podstawie prawa, które określa stosunek seksualny z osobą poniżej 15. roku życia czynem zabronionym. Na zabieg zgodziła się również sama nastolatka. Dokonano go w ostatni dzień, kiedy można go było zgodnie z prawem wykonać (skończył się 12. tydzień ciąży).

"Stale zmieniała zdanie"

Wcześniej dziewczyna kilkakrotnie zmieniała zdanie: pisała m.in. esemesy do znajomych. Wynikało z nich, że nie chce się pozbywać ciąży. Kontaktował się z nią ks. Krzysztof Podstawka, dyrektor Domu Samotnej Matki i przewodniczący Funduszu Obrony Życia Archidiecezji...

12057

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]