Reklama

Ładowanie...

Białoruś: między Rosją a Unią Europejską

Białoruś: między Rosją a Unią Europejską

11.01.2011
Czyta się kilka minut
Najważniejsze pytania dotyczące dziś Białorusi nie brzmią: jak długo utrzyma się przy władzy prezydent Aleksander Łukaszenka i czy na Białorusi możliwa jest rewolucja?
N

Najważniejsze pytania dotyczą następcy Łukaszenki: czy ktoś z opozycji w ogóle ma szanse objąć władzę, czy "następcą" będzie przedstawiciel elity rządzącej?

Zagadką jest białoruskie społeczeństwo: dlaczego tak kurczowo trzyma się dobrego Baćki Łukaszenki i tak bardzo boi się zmian, choć świat wokół się zmienia?

I najważniejsze: w jakiej sytuacji międzynarodowej będzie funkcjonować Białoruś, czy uda się Rosji uzależnić ją od siebie gospodarczo i politycznie, czy Unia Europejska będzie mieć pomysł, jak mądrze ją wspierać, tak by w przypadku sankcji cierpiał reżim, a nie ludzie, i by Białoruś nie była znów izolowaną wyspą w Europie?

Dlatego tytuł tego dodatku brzmi: "Białoruś: między Rosją a Unią Europejską".

Autor artykułu

Dziennikarka, reporterka, ekspertka w tematyce wschodniej, zastępczyni redaktora naczelnego „Nowej Europy Wschodniej”. Przez wiele lat korespondentka „Tygodnika Powszechnego”, dla którego...

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]