Reklama

Białoruś: między Rosją a Unią Europejską

Białoruś: między Rosją a Unią Europejską

11.01.2011
Czyta się kilka minut
Najważniejsze pytania dotyczące dziś Białorusi nie brzmią: jak długo utrzyma się przy władzy prezydent Aleksander Łukaszenka i czy na Białorusi możliwa jest rewolucja?
N

Najważniejsze pytania dotyczą następcy Łukaszenki: czy ktoś z opozycji w ogóle ma szanse objąć władzę, czy "następcą" będzie przedstawiciel elity rządzącej?

Zagadką jest białoruskie społeczeństwo: dlaczego tak kurczowo trzyma się dobrego Baćki Łukaszenki i tak bardzo boi się zmian, choć świat wokół się zmienia?

I najważniejsze: w jakiej sytuacji międzynarodowej będzie funkcjonować Białoruś, czy uda się Rosji uzależnić ją od siebie gospodarczo i politycznie, czy Unia Europejska będzie mieć pomysł, jak mądrze ją wspierać, tak by w przypadku sankcji cierpiał reżim, a nie ludzie, i by Białoruś nie była znów izolowaną wyspą w Europie?

Dlatego tytuł tego dodatku brzmi: "Białoruś: między Rosją a Unią Europejską".

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Dziennikarka, reporterka, ekspertka w tematyce wschodniej, zastępczyni redaktora naczelnego „Nowej Europy Wschodniej”. Przez wiele lat korespondentka „Tygodnika Powszechnego”, dla którego...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]