Reklama

Bez sloganu

Bez sloganu

26.01.2010
Czyta się kilka minut
Jak zwięźle, jasno i spontanicznie mówić o rzeczach trudnych: krzyżu, objawieniach, spowiedzi, masturbacji? Franciszkanie o. Leonard Bielecki i o. Jakub Waszkowiak starają się znaleźć niecodzienną formę kontaktu z szukającymi. "Bez sloganu" jest zapisem krótkich katechez zarejestrowanych kamerą internetową. Zakonnicy tłumaczą m.in., po co się modlić, dlaczego nie wolno iść do łóżka przed ślubem ("wybaczcie, ale ten gest trudno nazwać miłością, kiedy ktoś w imię przyjemności, satysfakcji, serwuje drugiej osobie grzech ciężki" - mało zręczny styl wynika z założenia redaktorów książki, którzy postawili na wierność słowu mówionemu).
O

O. JAKUB WASZKOWIAK, O. LEONARD BIELECKI OFM, "BEZ SLOGANU. FRANCISZKAŃSKIE KATECHEZY Z INTERNETU", wyd. Esprit, Kraków 2009.

138

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]