Reklama

Będziesz Biblię nieustannie czytał...

Będziesz Biblię nieustannie czytał...

16.11.2010
Czyta się kilka minut
Papież przyjrzał się roli, jaką pełni dziś dla katolików Pismo Święte, ponieważ Eucharystia i Biblia to dwa sposoby obecności Chrystusa w Kościele, które otaczane są tą samą czcią - ale nie tymi samymi oznakami kultu. Jakie wnioski płyną z lektury nowej adhortacji?
"

"W Kościele otaczamy wielką czcią święte Pisma, chociaż wiara chrześcijańska nie jest

»religią Księgi«: chrześcijaństwo jest religią »słowa Bożego«, nie »słowa spisanego i milczącego, ale Słowa Wcielonego i żywego«".

Benedykt XVI, "Verbum Domini", 7

Na początek definicja: adhortacja apostolska (od łac. adhortatio - napomnienie, zachęta) to dokument papieski charakterem i rangą podobny nieco do encykliki, rodzaj listu okólnego do Kościoła. Najczęściej stanowi podsumowanie obrad Synodu Biskupów. Tak jest i tym razem.

Najnowsza adhortacja Benedykta XVI "Verbum Domini" ("Słowo Pana") - "O Słowie Bożym w życiu i misji Kościoła" jest owocem

XII Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, które na ten właśnie temat obradowało w Rzymie jesienią 2008 r. Papież podpisał ów dokument 30 września 2010 r., w...

11369

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]