Reklama

Barka

Barka

24.04.2005
Czyta się kilka minut
Z młodzieżowej hiszpańskiej piosenki stała się najczęściej śpiewaną polską pieśnią liturgiczną, niemalże papieskim hymnem. Wokół historii Pescador de Hombres - Łowcy ludzi, bo taki jest tytuł oryginału - narastają coraz nowsze legendy.
O

Od kilku dni trwają wielkie poszukiwania. W sklepach muzycznych codziennie kilkadziesiąt osób pyta o “Barkę". To, co było dotychczas na półkach, już sprzedano. Za kilka dni mają pojawić się nowe wydania, w czyich będą wykonaniach - jeszcze nie wiadomo. W internecie setki użytkowników pytają o pliki i dzwonki na komórkę z melodią tej pieśni. Administratorzy największych portali muzycznych zapowiadają, że wkrótce już się pojawią. Pieśń słychać nie tylko w mediach, ale również na żywo. W Bydgoszczy od kilku dni o godz. 21.37 gra ją z wieży kościoła św. Piotra i Pawła Henryk Drążek - tutejszy trębacz. Potem zastąpią go muzycy z filharmonii, opery, zespołów muzycznych. W Krakowie z wieży Kościoła Mariackiego w godzinę śmierci Papieża przez cały rok, czyli do 3 kwietnia 2006 r., rozlegać się będzie pieśń żałobna “Łzy Matki". Po roku, aż po wsze czasy, o tej godzinie zabrzmi grana...

7845

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]