Ban dla Trumpa
Ban dla Trumpa
Posłuchaj
6 stycznia zwolennicy Donalda Trumpa przypuścili atak na siedzibę amerykańskiego Kongresu. Zginęło pięć osób.
Wezwany do tego przez prezydenta elekta Joe Bidena Trump opublikował na Twitterze nagranie, w którym wprawdzie poprosił swoich zwolenników o powrót do domów, ale powtórzył kłamstwa o „skradzionych” mu wyborach i dodał, że rozumie „ból” protestujących.
Platformy społecznościowe usunęły to nagranie, a Facebook, należący do niego Instagram oraz Twitter zablokowały jego konta.
Czy to ratunek dla demokracji, czy bezprecedensowe, bo dokonane wobec głowy państwa przez wielkie korporacje, naruszenie wolności słowa? Czy media społecznościowe są winne cenzury, czy tego, że zareagowały tak późno? Jakie ten ban będzie miał konsekwencje dla życia społecznego, jakie znamy?
Gośćmi Podkastu Powszechnego są autorzy książki „Strefy cyberwojny”, dziennikarze stale współpracujący z „Tygodnikiem Powszechnym” – Agata Kaźmierska i Wojciech Brzeziński.
Czytaj także:
- STAN WYJĄTKOWY: Zamieszki w Waszyngtonie pokazały, jak groźna dla amerykańskiej demokracji jest powyborcza retoryka Donalda Trumpa – pisze Marta Zdzierborska
- PANDEMIA BREDNI: „Nie walczymy jedynie z epidemią. Walczymy z infodemią” – ostrzegał szef WHO. Koronawirus zabił na świecie już prawie milion ludzi. Śmiercionośna dezinformacja dopiero się rozpędza
- OBRAZ ROKU: Możliwe, że jedną z najbardziej fundamentalnych zmian, jakie przyniósł 2020 r. cyfrowym społeczeństwom, jest to, że media społecznościowe zebrały się na odwagę, by kłamstwa nazywać po imieniu
PODKAST POWSZECHNY
Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie. Zapraszają Marta Filipiuk-Michniewicz, Michał Kuźmiński i Marcin Żyła.
Co miesiąc także audycje w autorskich cyklach: Punkt zwrotny oraz Własny pokój: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | #DOM, czyli rozmowy Krzysztofa Storego o małej ojczyźnie | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet
Weź, słuchaj!
Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego
Współpraca: Audioteka.pl
Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:
Dodaj komentarz
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
i nic dziwnego, że władza PiS wpada w ekstazę nerwową
Też tak odczułem
z innej beczki
Wolność słowa to tylko część wolności.