Reklama

Antykoncepcja refundowana?

Antykoncepcja refundowana?

19.01.2003
Czyta się kilka minut
M

Ministerstwo Zdrowia wprowadzi wkrótce cztery nowoczesne hormonalne środki antykoncepcyjne na listy leków refundowanych” - poinformowała 7 stycznia pełnomocnik rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn Izabella Jaruga-Nowacka. Mają one być dostępne za 50-proc. odpłatnością. „To jest pierwsza dobra decyzja pana ministra” - dodała Jaruga-Nowacka.

„To czysta propaganda - ripostował metropolita gdański abp Tadeusz Gocłowski. - Kiedy jest tyle biedy i braków, większość społeczeństwa żyje w ubóstwie, a młodzi ludzie nie mają środków na zdobycie wykształcenia, trzeba poszukiwać sposobów na autentyczną pomoc kobietom, na ratowanie ich i ich rodzin przed bezrobociem”. Zdaniem arcybiskupa człowieka nie wolno traktować jako elementu walki światopoglądowej, a dzieje się tak, jeśli proponuje się refundowanie antykoncepcji, gdy ludzie nie mają pieniędzy na lekarstwa ratujące zdrowie....

2146

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]