Reklama

Mimo wszystko wakacje

31.07.2005
Czyta się kilka minut
To raj - wyznał Benedykt XVI tuż przed wycieczką w Dolinie Aosty. To pracowite wakacje - uzupełnił papieski rzecznik.
Benedykt XVI i dziesięcioletni Mattia na wycieczce w okolicach Les Combes
B

Biała lekka sutanna, górskie buty i lornetka stanowią niezbędne wyposażenie Benedykta XVI podczas spacerów w okolicach Les Combes. Nie ma w tym nic dziwnego, ale dziennikarzom i tak udało się zwietrzyć sensację: chociaż Watykan zastrzegał, że Papież życzy sobie spędzić wakacje dyskretnie i wyłącznie w gronie najbliższych współpracowników, na alpejskich szlakach towarzyszy mu przewodnik, i to... dziesięcioletni. Mattia, syn jednego z mieszkańców wioski Ar+vier, sam zgłosił się do pomocy zaraz po tym, jak Benedykt XVI przyznał, że nie zna nazw okolicznych szczytów i szlaków. Na propozycję dziesięciolatka Joseph Ratzinger przystać miał bez wahania. Włoskie media skrupulatnie poinformowały, że spacerowali kilka godzin, a Papież z uwagą obserwował przez lornetkę wskazywane przez chłopca wierzchołki.

Tuż przed wylotem z Rzymu Benedykt XVI pobłogosławił jedną z hal...

9943

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]